İstanbul’da Mutlaka Uğramanız Gereken Kadın Design Mağazaları

Tek bir parça kıyafet ile kendinizi “özel” hissedebileceğinizi biliyor muydunuz? Bir giysi hayal edin; kimsenin üzerinde olmayan, sadece size özel ve sizin karakterinizi yansıtan… Giydiğiniz zaman “benzersizlik” rüzgarı estirebildiğiniz… Design mağazalar, sizi tamamen eşsiz hissettirme vizyonu ile hareket eder ve...

5600 0

Tek bir parça kıyafet ile kendinizi “özel” hissedebileceğinizi biliyor muydunuz? Bir giysi hayal edin; kimsenin üzerinde olmayan, sadece size özel ve sizin karakterinizi yansıtan… Giydiğiniz zaman “benzersizlik” rüzgarı estirebildiğiniz…

Design mağazalar, sizi tamamen eşsiz hissettirme vizyonu ile hareket eder ve tasarladıkları her bir parça, bu amaca hizmet eder. Ve güzel şehir İstanbul, bir “design mağaza” cennetidir. Adım attığınızda kendinizi kaybedebileceğiniz ve içerisinde dakikaların nasıl geçtiğini anlamayacağınız pek çok design mağaza, İstanbul’un en güzel yerlerinde konumlanmıştır.

Manna blog olarak bugünkü yazımızda, İstanbul’a geldiğinizde hem keyifli bir alışveriş yapabileceğiniz hem de gezmekten bolca keyif alabileceğiniz kadın design mağazalarını listeledik. Keyifli okumalar.

  1. BNG Design

Nilgün Gülen ve Bülent Gülen tarafından şekillendirilen ve 2006 senesinde moda dünyasına adımını atan bir Türk markası olan BNG, “keşfetmeyi ve keşfedilmeyi sevenlerin markası olma misyonu” ile hareket ediyor. Bu marka, ‘siyahın cazibesini’ kullanarak sıra dışı tasarımlara imza atıyor ve birbirinden özel parçaları, sevenleriyle buluşturuyor. Siyah renginin farklı tonları, sıra dışı çizgiler ile bir araya gelince, kadınların başını döndürecek tasarımlar ortaya çıkıyor.

bng design istanbul

İstanbul’a geldiğiniz zaman mutlaka uğramanız gereken bir design mağaza olan BNG; Tünel, Suadiye, Aqua Florya ve Tünel Outlet noktalarında sizleri bekliyor.

Ayrıntılı bilgi için: http://bng-design.com/

  1. Museum of Fine Clothing

İstanbul’un tasarım mağazası yönünden en zengin lokasyonu olan Nişantaşı’nda konumlanan Museum of Fine Clothing design mağazası, Eda Güngör’ün hayallerini gerçekleştirdiği bir lokasyon olmuş. Bir sezon sonra modası geçmeyecek ve demode olmayacak tasarımlar üretme amacının yanı sıra dünyanın farklı yerlerinden getirilen “iyi (fine)” tasarımları bir arada toplamak gibi bir hedef ile yola çıkan Eda Hanım, mağazasında kıymetli objeleri de sakladığı için müze ismini vermeyi uygun görmüş butiğine. Yani kişiye özel tasarımlar arasında kaybolabileceğiniz bir kıyafet müzesi sizleri bekliyor.

museum of fine clothing design istanbul

Ayrıntılı bilgi için: https://www.instagram.com/museumoffineclothing/

  1. Kumpanya 62

İşte size Manna Butik Hotel’den çıkıp kolaylıkla ulaşabileceğiniz diğer bir design mağaza: Kumpanya 62. Nişantaşı’nda Amerikan Hastanesi’nin arka sokağında yer alan bu mağazada, birbirinden yaratıcı ve yetenekli 18 tasarımcının ürünleri, sevenleri ile buluşuyor. Mağaza dekorasyonunun da buram buram enerji koktuğunu söylemeden geçemeyeceğiz. Listemizdeki diğer mağazalardan farkı ise bu mağazada kıyafet tasarımlarından çok mayo, şapka ve aksesuar gibi ürünleri üreten özel tasarımcıların çalışmalarının sergileniyor olması.

kumpanya 62 design istanbul

  1. MÜKÜ

El emeği, benzersiz bir yaratıcılık ile buluşuyor ve ortaya MÜKÜ markası ortaya çıkıyor. Rahat kesimler, renkli kumaşlar ve dikkat çekici desenler, MÜKÜ parçalarının karakteristik özellikleri arasında. Blogger, footğrafçı ve radyo programcısı olan Artemis Günebakanlı ve Musa Yılmaz’ın imzalarını taşıyan bu tasarımlar, Galata’daki atölyede tek tek ve el emeği ile dikiliyor. Hem el emeği hem de benzersiz tasarımlar arasında kaybolmak istiyorsanız, MÜKÜ design mağazasına mutlaka uğrayın.

mükü design istanbul

Ayrıntılı bilgi için: mukuistanbul@gmail.com adresine mail gönderebilirsiniz.

  1. Ju.İstanbul

Ahsen Hanım ve Duygu Hanım, blog yazarlığı yaparak başlıyorlar moda yolculuklarına. Giyinme aşkı öyle bir aşk ki onlar için, bu aşkı hissedebilmesini istiyorlar ve 2013 yılında Ju.İstanbul design mağazasını açıyorlar. “Kadınların kendilerini özel hissedebilecekleri kıyafetler” tasarlama amacıyla başladıkları yolculuklarına 2013 yılından beri Nişantaşı’ndaki mağazalarında devam ediyorlar. Mağazalarındaki her bir parça, tıpkı bir peri masalında çıkıp sizlerle buluşuyor. Kendinizi bir peri masalı kahramanı gibi hissetmek istiyorsanız, Ju.İstanbul mağazasına mutlaka uğrayın.

ju.istanbul design

Ayrıntılı bilgi için: https://shopjuistanbul.com/

  1. FEY

Sevgili Fatoş Yalın, her zaman hayallerinin peşinden koşan ve bu hayalleri benzersiz bir enerji ile gerçeğe dönüştüren yegane isimlerden biri. Zamansız ve her çağın modasına uygun parçaları sergilediği butiğine Fey adını vermiş. İlhamını da ünlü James Mason Brown’ın “The fey quality was there, the ability to see the moon at mid-day” ifadesinden almış. Yıllar boyu süren serüveninde elde ettiği bilgi birikimi ve deneyimini tasarım parçalara ve tabi ki mağaza dekorasyonuna yansıtan Fatoş Hanım, vintage sevgisinden hiç vazgeçmeyenlerden. 1930’lu yıllara ait moda akımlarını yansıtan elbiseler, Paris stili şapkalar ve her biri farklı bir hikayeyi anlatan parçaları görmek için Nişantaşı’ndaki Fey mağazasına mutlaka uğramalısınız.

fey design istanbul

Ayrıntılı bilgi için: http://www.fey.com.tr/

     7. ShopManna 

Tasarım ve kaliteyi bir araya getiren ShopManna, sizleri otelimiz ziyaretinde deneyimlediğiniz büyün eşyaları satın alabildiğiniz bir online shop ile buluşturuyor: ShopManna. Ünlü isimlerin sizler için yalnızca otelimize özel tasarladığı takılara hem otelin içerisindeki satış yerinden ulaşabilir, hem de online olarak satın alabilirsiniz. Tüm bu design kıyafetleri tasarım aksesuarlar ile renklendirebileceğiniz ShopManna pek yakında hizmetinizde olacak.

shopmanna ürünleri

 

Bu makalede:

Yorum yapın