İş Seyahatlerinde İstanbul’da Nerede Kalınır?

İş seyahatine çıkarken öncelikli olarak önemsenen şeylerden biri rahatlık ve konum oluyor. Bir iki günlük iş gezilerinde yoğun iş temposu arasında yeterince yorulurken rahat ve konforlu olan odanızda yeterince dinlenebileceğiniz bir otelde kalmak önemli bir unsur otel seçiminde. Ayrıca, kaldığınız otelin konumu...

915 0

İş seyahatine çıkarken öncelikli olarak önemsenen şeylerden biri rahatlık ve konum oluyor. Bir iki günlük iş gezilerinde yoğun iş temposu arasında yeterince yorulurken rahat ve konforlu olan odanızda yeterince dinlenebileceğiniz bir otelde kalmak önemli bir unsur otel seçiminde. Ayrıca, kaldığınız otelin konumu da en önemli faktörlerden birisi. Peki bu iki önemli faktörüde göz önünde bulundurarak, iş seyahatlerinde İstanbul’da nerede kalınır sorusunun cevabını inceledik.

İş Gezilerinde İstanbul’da Nerede Kalınır?

Yoğun tempolu iş gezinizde kalabileceğiniz en iyi oteller nasıl olabilir? Hep birlikte bu sorunun cevabını inceleyelim… Bu sorunun en önemli cevaplarından birisi kesinlikle size kolaylık sağlayan bir konumda kalıyor olmanızdır. İş dünyasına yakın, toplantı ve görüşmelerinize geç kalmadan rahatlıkla gidebileceğiniz bir yerde kalmanız sizi toplantı koşuşturmaları arasında rahatlatan bir faktör olacaktır. Sabah kalktığınızda toplantı yapacağınız yere veya gitmeniz gereken seminere rahatça ulaşabilmeniz için en uygun yer İstanbul’un iş merkezleri ile ünlenen, iş dünyasının kalbinin attığı bölgelerdir. Bunlar arasında öne çıkanlar Şişli, Levent, Maslak, Gayrettepe gibi semtlerdir. İş seyahatlerinde havalimanı, metro durakları, iskeleler gibi önemli noktalara yakın olan otellerde konaklamak zaman kazanmak için önemli bir unsurdur. Bununda yanında sadece iş merkezlerine olan yakınlık değil diğer noktalara olan yakınlık da önemli bir nedendir. Çünkü şehrin merkezine yakın bir konumda bulunması ile de iş dışında yapabileceğiniz aktiviteleriniz için size kolaylık sağlayacaktır. Akşam yemeklerinde, toplantılardan kalan boş vakitlerinizi gezerek değerlendirmek için de merkezi bir otelde kalmak en iyisi olacaktır.

manna hotels oda

İş dünyasının gözde semtlerinden olan Gayrettepe’de bulunan Manna Hotels, misafirlerine kolay ulaşım imkanı sunuyor ve iş bölgesine olan yakınlığı ile iş seyahatlerinizde birçok avantaj sağlıyor. Kongre salonlarına ve iş merkezlerine olan yakınlığı bu avantajlar arasında öne çıkanlardan birisi. Fuar, toplantı, iş organizasyonları, seminer ve kongre gibi etkinlikler için en ideal konumlardan birinde yer alıyor. İş amaçlı gelen konuklar için ideal bir otel seçeneği olarak öne çıkıyor.

Havaalanı ve metro durağı gibi ulaşım için kilit olabilecek noktalara da yakın olması karmaşık İstanbul trafiğinde misafirlere büyük bir kolaylık sağlıyor. Manna Hotels’in havaalanına 20 km, metro durağına 1 km ve Beşiktaş, Taksim gibi merkezi semtlere 4 km uzaklıkta olması nedeniyle hem şehre ilk gelişinizde hem de şehir içi ulaşımınızda rahat edebilirsiniz.

Konforlu ve Kişiye Özel Hizmet

İş gezilerinde İstanbul’da nerede kalınır soruna cevap olarak düşünülmesi gereken ikinci en önemli faktör de kalacağınız yerin rahatlığı oluyor. Çok yoğun ve yorucu geçen bir seyahat içinde konaklayacağınız yerin sizi evinizde gibi hissettirmesi, odanızda geçirdiğiniz vakitte dinlenebiliyor olmanız çok önemli. Ertesi günün toplantısına enerjik, dinç ve dinlenmiş bir şekilde gidebilmeniz için kaldığınız yerin etkisi oldukça fazla. Özellikle sürekli iş seyahatine çıkan kişiler için konforlu bir butik otel hem konaklama rahatlığı hem de hizmet açısından mantıklı bir tercih olacaktır. Butik otellerde verilen hizmet ve kişisel konforun sağlanması için gösterilen özen diğer kanaklama birimlerinde almanız biraz daha zor oluyor. Bu yüzden butik oteller son zamanlarda öne çıkan konaklama mekanlarından. İş seyahati ve turistik odaklı bir gezi olması farketmeksizin rahat, samimi ve konforlu bir konaklama deneyimi arayanlar genellikle butik otelleri tercih ediyorlar.

Özellikle şehrin merkezinde konumlanmış butik oteller de mevcut. Manna Hotels sunduğu kişiye özel hizmeti ve avantajlı konumu ile bu tarz butik otellerden biri olarak karşınıza çıkıyor. Manna’nın butik otel anlayışında rahat ve konforun yanısıra yiyecek ve içecek, özel yastık seçimi gibi ayrıcalıklı hizmetler de bulunuyor. Şehrin merkezinde yer alması itibariyle gürültüye yakın olması kişileri endişelendiren bir unsur olabiliyor. Fakat Manna’nın desibel testleriyle kanıtlanmış sessiz odalarında konaklayarak dinlenmek için yeterince sessizliğe kavuşabilirsiniz. Böylece hem şehir merkezinden uzaklaşmamış, hem de dinlenmek için sessiz bir ortamı yakalamış olursunuz. Manna Hotels odalarında rahat ve konforlu bir deneyim yaşayabilirsiniz.

manna manje cafe restaurant

Manna Hotels’de konaklamanız boyunca, gurme lezzetlere sahip Manna Manje Cafe & Restaurant’ta birbirinden lezzetli yiyecekleri deneyebilirsiniz. Kısa süreli iş seyahatinizi gastronomik bir deneyim ile zenginleştirin. Koşuşturmalı geçecek bir güne başlamak için konakladığınız otelin iyi bir kahvaltıya sahip olması önemli bir detay. Manna Manje’nin birbirinden lezzetli ve zengin kahvaltı seçenekleri ile güne başlamadan tüm enerjinizi toplayabilirsiniz.

İş seyahatlerinizde size teknolojik olarak yeterli desteği verebilecek bir otel tercih etmeniz de önemli faktörlerden birisi. Manna Hotels’in yeterli imkana sahip ve son teknoloji cihazlarla donatılmış toplantı odasında özel toplantılarınızı gerçekleştirebilirsiniz.

Türkiye’de özel bir dijital platform kullanan ve misafirlerine özel interaktif hizmet veren ilk ve tek otel olan Manna’da, size özel tabletiniz ile odanızdan tüm ihtiyaçlarınıza erişebilirsiniz. Bu imkan da, yoğun iş süreçlerinizde size zaman kazancı ve kolaylık sağlayacaktır. Otele girişiniz esnasında verilen Jeeny üzerindn otel çalışanlarına tüm taleplerinizi iletebilir ve kısa zaman içinde istediğiniz hizmeti alabilirsiniz.

manna hotels welness center

Yoğun toplantı mesailerinin arasında dinlendirici bir masaj ve sauna keyfi sizce de çok iyi bir fikir değil mi? Seyahatiniz için seçeceğiniz otelin hamam, sauna ve masaj hizmetinin olup olmadığına da dikkat etmelisiniz. Tüm iş stresinden sizi arındırabilecek bir hizmetin olması oteli tercih etmeniz için güzel bir sebep olabilir. Manna Hotels’in dinlendirici ve rahatlatıcı, stresten arındıran masaj seçenekleri ile küçük bir mola verebilirsiniz.

En yoğun ve koşturmalı seyahatlerden biri olan iş amaçlı çıkılan seyahatlerde İstanbul’da nerede kalınır sorusuna yönelik en önemli faktörleri göz önünde bulundurarak yazdığımız öneriler bu şekilde… Bu yazımızda merkezi konumda yer alan ve iş dünyasına yakın olan bir otel tercihinin neden önemli olduğunu ve kaldığınız otelin size sunduğu kolaylıkların neden önceliğiniz olması gerektiğini paylaştık.

Manna Hotels’den online rezervasyon ile ya da 0212 233 00 00 rezervasyon numarası ile kolayca rezervasyon yapabilirsiniz!

Bu makalede:

Yorum yapın