İstanbul’da Yeni Yıl Alışverişi Yapılması Gereken 7 Yer

Tarihi, kültürel ve turistik bir başkent olmasının yanı sıra İstanbul kenti aynı zamanda alışveriş tutkunlarının her daim gözdesi olan bir metropol. AVM sayısı açısından birçok Avrupa ülkesini geride bırakan İstanbul’da yaklaşık 120 AVM bulunuyor. Tarih boyunca da en önemli ticaret...

1723 0

Tarihi, kültürel ve turistik bir başkent olmasının yanı sıra İstanbul kenti aynı zamanda alışveriş tutkunlarının her daim gözdesi olan bir metropol.

AVM sayısı açısından birçok Avrupa ülkesini geride bırakan İstanbul’da yaklaşık 120 AVM bulunuyor. Tarih boyunca da en önemli ticaret duraklarından biri olduğunu göz önünde bulundurduğumuzda, gerek İstanbul sakinleri gerek de gezginleri için alışveriş oldukça önemli bir konumda.

yeni yıl alışverişi

Neredeyse 2017’nin sonuna geldik. Yoksa siz henüz yeni yıl alışverişi yapmadınız mı? Yoksa yaptınız ama son kez bi’ dolaşmanız mı gerekiyor? O zaman bu yazımıza bayılacaksınız!

Sadece AVM’lerden değil, modern ve gelenekselin bir araya geldiği tarihi çarşılardan ve indirimlere doyacağınız işlek caddelerden oluşan bir liste hazırladık. İşte size İstanbul’da yeni yıl alışverişini keyifle ve dolu dolu yapabileceğiniz yedi adres!

  1. Kapalı Çarşı

Modern ve gelenekselin bir araya geldiği ilk ve en önemli adres: Kapalı Çarşı. Sıkı pazarlık yapabileceğiniz ve benzersiz hediye fikirleri bulabileceğiniz bir alışveriş adresi aynı zamanda.

yeni yıl alışverişi, kapalı çarşı

İstanbul’un tam merkezinde yer alan Kapalı Çarşı, dünyanın en büyük çarşısı ve en eski kapalı çarşılarından biridir. Gerçek bir yılbaşı alışverişi deneyimi için, Kapalıçarşı’nın 4.000 mağazası arasında mutlaka dolaşın. Bulabileceğiniz en güzel eşyalar ve hediye seçenekleri ise şal, atkı, boncuk terlik, kilim ve el işi deri ürünleri olacaktır.

  1. Osmanbey Caddesi

Adından da anlaşılacağı gibi, Osmanbey semtinde yer alan cadde İstanbul’un en işlek ve en şık alışveriş lokasyonlarından biridir.

yeni yıl alışverişi, osmanbey caddesi

Yerli ve yabancı toptancıların uğrak noktası olma özelliği taşıyan bu cadde üzerinde birbirinden farklı stillere hitap eden giyim ve tekstil mağazaları, hediyelik eşya dükkanları, şık restoran ve kafeler de yer alıyor. Diğer bir deyişle, her bedene ve her zevke göre bir şeyleri mutlaka bulabileceğiniz bir cadde Osmanbey Caddesi.

  1. Feriköy Organik Pazarı

Hep kıyafet ya da hediyelik eşya alışverişi yapacak değiliz ya! Yılbaşı sofralarını şenlendirecek birbirinden enfes lezzetler hazırlamak için yiyecek içecek ihtiyacımız da var. Peki, sofranızın sadece organik besinlerden oluşmasını istemez miydiniz? Cevabınız evet ise yeniyıl gıda alışverişinizi Feriköy Organik Pazarı’ndan yapmanızı öneririz.

yeni yıl alışverişi, feriköy organik pazarı

Dalından kopartılıp tezgahlarda yerini alan taptaze meyve ve sebzeler, kuru gıdalar, ballar, reçeller ve daha niceleri her hafta Cumartesi günü Feriköy’de elinizin altında. Gitmişken enfes gib gözleme yemeyi de unutmayın. 🙂

  1. Valikonağı Caddesi

Tıpkı ismi kadar zarif ve şık bir cadde. Binalar, kaldırımlar ve mağazalar adeta bir zarafet bulutu ile kaplı gibi Valikonağı caddesinde. Abdi İpekçi, Teşvikiye ve Rumeli gibi popüler caddeler Valikonağı caddesini keserler.

yeni yıl alışverişi, valikonağı caddesi

Dünya markalarına ait mağazaları, lüks restoran ve kafeleri bulabileceğiniz bu cadde, yeni yıl alışverişiniz için mutlaka tercih etmeniz gereken lokasyonlardan.

  1. Kanyon AVM

İstanbul’un ticaret ve plaza merkezi olan Levent’te yer alan Kanyon AVM, yılbaşı alışverişi için mutlaka uğranması gereken lokasyonlardan.

yeni yıl alışverişi, kanyon yılbaşı

Ev eşyasından mücevhere, kitap ve kırtasiye malzemelerinden tasarım mağazalarına kadar geniş bir yelpaze sunan Kanyon AVM, dünyaca ünlü pek çok markanın mağazasına da ev sahipliği yapıyor. Eğlenceli konserler ve sıklıkla düzenlenen atölyeler, Kanyon AVM’yi alışveriş için daha cazip bir hale getiriyor. Buraya uğramadan, yıl başı alışverişinizi bitirmeyin!

  1. Bağdat Caddesi

9 kilometrelik uzunluğu ile İstanbul’un en uzun caddesi olan Bağdat Caddesi ya da bilinen adıyla “Cadde”, İstanbul’un en keyifli alışveriş, gezme, yeme-içme ve eğlence mekanıdır. Aynı zamanda “asortik cadde” olarak da anılan Bağdat Caddesi, Anadolu yakasının kalbinin attığı yerdir.

yeni yıl alışverişi, bağdat caddesi

Paris’in Şanzelize’di ne ise İstanbul’un da Bağdat Caddesi o’dur. Yeni yıl alışverişinizi Bağdat Caddesi’ndeki mağazalara uğrayarak yapabilirsiniz.

  1. Zorlu Center

İşte size yeni yıl alışverişlerinize özel bir konsept sunan bir alışveriş noktası: Zorlu Center. 8-31 Aralık arasında her gün Zorlu Center meydan katında yer alan Zorlu Yeni Yıl Köyü’nde dünyanın dört bir yanından gelen kardan adamlar, birbirinden şık hediye alternatifleri, farklı tasarımlar ve eğlenceli gösteriler sizi bekliyor.

yeni yıl alışverişi, zorlu center

Pek çok markanın yeni yıla özel hazırlamış olduğu tasarım ürünlerine göz atmak ve yılbaşı konseptini doya doya yaşamak için Zorlu Center Yılbaşı Köyü’ne mutlaka uğrayın!

Peki ya siz yeni yıl alışverişinizi nereden yapıyorsunuz? Bizimle mutlaka paylaşın.

Bu makalede:

Yorum yapın