İş Seyahati İçin Kadınlara Özel Çanta Hazırlama Tüyoları

İş seyahatine çıktığınızda yanınıza aldığınız bavullar yüzünden rahat edemiyorsanız, garantici davranıp birkaç günlük seyahat için bile her şeyinizi yanınıza almak istiyorsanız, siz de havaalanında bavulları taşımakta zorlananlardansınız demektir. Üstelik bazen son dakika toplanan bavullar yüzünden hala unuttuğumuz bir şeyler çıkabiliyor....

3443 0

İş seyahatine çıktığınızda yanınıza aldığınız bavullar yüzünden rahat edemiyorsanız, garantici davranıp birkaç günlük seyahat için bile her şeyinizi yanınıza almak istiyorsanız, siz de havaalanında bavulları taşımakta zorlananlardansınız demektir. Üstelik bazen son dakika toplanan bavullar yüzünden hala unuttuğumuz bir şeyler çıkabiliyor. Fazla ve düzensiz bavullardan kurtulmak ve yanımda ne götürsem sorusunun belirsizliğini gidermek için kadınlara özel çanta hazırlama ve bavulda ne olmalı ipuçlarımızı dikkatle okuyun. Keyifli okumalar. 🙂

Seyahat Çantamı Nasıl Hazırlarım?

Seyahatlerde yanınıza almanız gerekenler, iş seyahatlerinde gününüzü kurtaracak eşyalar hangileri olabilir, bavulda yerden kazanmak için yapmanız gerekenler gibi seyahat çantası hazırlarken herkesin aklına gelen soruların yanıtlarını yazımızda paylaşıyoruz.

iş kadınları seyahat çantası hazırlama tüyoları

Liste Yapmak Hayat Kurtarır

Seyahate çıkmamız gerektiğinde çoğu zaman vakitsizlikten çanta hazırlama işlerimiz son ana kalır ve son anda hazırlanan bir çantada mutlaka unutulmuş bir eşya çıkar. Gittiğiniz yerde birşey unutmuş olup ortada kalmak istemiyorsanız, bavulunuzu toplamadan önce mutlaka bir liste hazırlayın.

Özellikle işinizle ilgili hayati bir şeyi unutmanız sizi daha zor durumda bırakacaktır. Bu yüzden listede işle ilgili götürmeniz gereken tablet, bilgisayar, belge gibi önemli şeyleri öncelikli olarak yazın. Daha sonra kişisel eşyalarınızı aklınıza geldikçe not alın ve çantanızı hazırlarken her hangi bir şey unutma riskini yok edin.

Gereksiz Eşyalarla Bavulu Doldurmayın

Listenizi yaptığınızda bavulunuzu hazırlamadan önce listeyi ikinci kez gözden geçirin. Çünkü mutlaka listeden çıkartacaklarınız olacaktır. İlk başta her şey gerekli gelir ve evdeki her şeyi bavula doldurup götürürüz. Oysaki sadece gerekli şeyleri aldığınızda daha pratik ve taşınabilir bir bavul hazırlarsınız ve havaalanındaki işkenceleriniz son bulur. 🙂  Bu nedenle fön makinası, havlu, yastık kılıfları gibi zaten otelde olan şeyleri almaktan vazgeçin. Otellerde artık bunların hepsi yer alıyor ve çoğu otel temizlikten ödün vermiyor.

Yanınızda Mutlaka Yedek Kıyafetleriniz Olsun

Önemli noktalardan birine geldik. Yedek kıyafetler her zaman günü kurtarır. Kesinlikle yedek tişört, pantolon gibi toplantı veya görüşmelerinizde giyeceğiniz kıyafetleriniz için yedek almayı unutmayın. Fön makinasından açılan yere yedekleriniz rahatlıkla sığacaktır. 🙂

Görüşme öncesi kıyafetinizle ilgili bir sorun yaşadığınızda yedek kıyafetleriniz yardıma koşacak ve kurtarıcınız olacaktır. Unutmayın ki, iş seyahatlerinde şirketinizin temsilcisi sizsiniz. Bu yüzden kıyafet ve dış görünümünüze özen gösterin.

iş kadınları için seyahat ipuçları

Elbiseler Seyahatlerde En İyi Arkadaşınızdır

Ve geldik en önemli detaya… Yanıma hangi kıyafetimi alsam diye düşünüyosanız, size önerimiz kesinlikle elbiseler. Elbiseleri hem iş görüşmelerinizde hem de dışarıda vakit geçirirken rahatlıkla giyebilirsiniz. Pantolon gömlek kombini yapmak zorunda kalmazsınız. Elbise üzerine şık bir ceketle toplantı kıyafetine, spor bir hırka ile ise iş çıkışı kıyafetine dönüşebilirler.

Ayrıca, tek parça oldukları için bavulda da daha az yer kaplarlar. Birkaç elbise ve tek bir ceket ile farklı kombinler yapıp, birkaç günü kurtarma şansınız da vardır. Bu yüzden seyahatte yanınıza alabileceğiniz en iyi seçenek elbiselerinizdir.

Seyahat Boyu Ürünler Yerden Avantaj Sağlar

Kadınların çantalarında yer kaplayan şeylerden en önemlileri şampuanlar, kremler, deodorantlar, parfümler gibi kozmetik ürünleridir. Artık bunların hepsinin seyahat boyları çıkıyor ve tüm seyahatlerde çok işimize yarıyor. Hem yer kazanımı bakımından hem de kullandığımız o koca boy ürünleri taşımamak için mini seyahat boyları kurtarıcımız oluyor. Kullandığınız parfümden kreme kadar bütün ürünlerin seyahat boylarını satın alabilirsiniz. Eğer seyahat boyları elinizde yoksa seyahat için satılan boş minik şişe ve krem kutuları bulunuyor. Bu boş kutulardan alıp içine kremlerinizi koyup çantanıza atabilirsiniz.

kadınlar için bavul hazırlama ipuçları

Aksesuarlar Olmazsa Olmaz

Seyahate çıkarken özellikle görüşmelerde ve toplantılarda şık ve özenli görünmek için aksesuarlarınızı yanınıza almayı unutmayın. Kolye, küpe gibi küçük olan ve kaybolabilecek eşyalarınızı kilitli bir poşete koyup bavulunuza öyle yerleştirmenizi öneririz. Gittiğinizde küpenizin eşini bulamayıp stres yaşamak istemezsiniz. Toplantılar için beyaz gömleğinizi ya da ceketinizi tamamlayacak şık bir fular oldukça şık görünmenizi sağlayacaktır.

Atıştırmalıklarınızı Unutmayın

Seyahatlerde genellikle vakitsizlikten ve koşturmaktan yediklerimize dikkat edemeyiz. Özellikle yurt dışı seyahatlerinde bazen zaman sıkıntısından, bazen de yiyebilecek bir şey bulamamaktan şikayetçiyizdir. Bu gibi durumlar için çantanızda mutlaka atıştırmalık birşeyler bulundurun. Ve gittiğiniz yerde bulamayacağınızı düşünüyorsanız gitmeden önce birkaç parça birşey bavulunuzun bir köşesine yerleştirin. Böylece olası yemek krizlerine karşı önlem almış olursunuz. Belki kuru meyve ve kuruyemişler, tok tutucu protein bar veya granola barlar atıştırmalık seçenekleriniz olabilir.

Rahat Ayakkabılar Gününüzü Kolaylaştırır

Seyahatlerde en önemli detaylardan birisi de ayakkabı seçimidir. Özellikle rahat edeceğiniz ve sizi yormayacak ayakkabılar gününüzü kolaylaştırır ve sizi yormaz. Seyahat sırasında uçakta ve araçta tercih ettiğiniz ayakkabıya da ayrıca dikkat etmelisiniz. Rahat edemeyeceğiniz yolculuk sırasında sizi sıkacak bir ayakkabı gün içinde ayaklarınızın konforu için hiç iyi olmaz. Yanınıza alacağınız ayakkabılar da bavulda fazla yer kaplamayacak ve toplantı, görüşme koşturmaları arasında sizi yormayacak bir ayakkabı olmalı. Ayrıca, bavulda yer kaplamaması açısından her kıyafetinizle uyabilecek bir ayakkabı seçimi yapmalısınız.

Bu makalede:

Yorum yapın