Çevreye Duyarlı Manna Hotel, ÇEKÜL Vakfı İle İşbirliği Yapıyor

Manna Hotels, İstanbul’un merkezinde yer alan konumu ve özel butik otel tarzı ile seyahatlerinizde lüks bir butik otel deneyimi yaşamanız için size olanak sağlıyor. Bulunduğu konum itibari ile iş dünyasına ve merkezi bölgelere yakın olması ile avantaj sağlıyor ve İstanbul’un gözde...

1955 0

Manna Hotels, İstanbul’un merkezinde yer alan konumu ve özel butik otel tarzı ile seyahatlerinizde lüks bir butik otel deneyimi yaşamanız için size olanak sağlıyor. Bulunduğu konum itibari ile iş dünyasına ve merkezi bölgelere yakın olması ile avantaj sağlıyor ve İstanbul’un gözde semtlerinden Gayrettepe’de kaliteli ve konforlu bir hizmet anlayışı sergiliyor. Bunun yanında Manna Hotels hizmet anlayışını bir üst seviyeye çıkartarak, sadece bir otel hizmeti vermekten daha da öteye giderek çevreye duyarlı bir otel hizmeti sağlıyor. Bu anlamda ÇEKÜL Vakfı ile yaptığı işbirliği ile de çevreye olan duyarlılığını devam ettiriyor.

Çevre duyarlılığı ile öne çıkan Manna Hotels, ÇEKÜL Vakfı ile işbirliğinin sonucunda,  Otelde konaklayan misafirlerine bir fidan hediye ederek, 700 ağaçlık bir koru oluşturdu. Attığı bu adımla, Manna Hotels diğer otellerden farklı olarak bir adım öne çıkıyor. Otelde konaklayan misafirler, havlu ve çarşafların değişimini istemedikleri takdirde doğaya karşı yapılan bu iyiliğe katkı sağlamış oluyor ve otelden ayrılırken doğaya duyarlı davrandıkları için Manna Hotels tarafından ağaç sertifikası hediye ediliyor.

ÇEKÜL Vakfının 24 yıldır devam eden 7 Ağaç Ormanları Projesi’nin güncel dikim sahası Tekirdağ ili, Uçmakdere-2 mevkiine dikilecek fidanlar Türkiye’nin orman varlığının bir parçası olmaya devam edecek.

 

ÇEKÜL Vakfı Nedir?

ÇEKÜL Vakfı, ülkemizin doğal ve kültürel mirasını korumayı amaçlayan; ağaçlandırma, eğitim ve tanıtım başlıklarıyla bilinçlendirme, koruma ve yaşatma çalışmaları yürüten bir vakıftır. Doğal doku kaybolmaya başladığında insanın yaşam alanının da tükendiği bilinciyle toprağı yeşili korumak ve çoğaltmak için hareket eder.

Çevreye Duyarlı Otel Nedir?

Çevre duyarlılığı bilinci olan oteller, yaptıkları projelerle fark yaratan, çevreyi ve yeşili koruma yönünde adımlar atan öncü otellerdir. Çevreye zarar veren uygulamarın en aza indirilmeye çalışıldığı, sürdürülebilir bir hayat için gerekli olan tasarrufların sağlanmaya çalışıldığı bu oteller sayesinde, çevreye fayda sağlayacak olan tasarruf bilincinin topluma ve diğer otellere aşılanması da büyük oranda hız kazanmıştır. Çevre duyarlılığı genel olarak, turizm sektöründe yapılan fazla harcamaların azaltılmasına, doğaya ve yeşile destek vermeye yöneliktir.

Günümüzde birçok kişi otellerde yapılan israftan ve çevreye verilen zarardan rahatsızlık duyuyor ve bu konuda öncül hedefler atan otelleri tercih ediyor. Çevre duyarlılığını önemseyen ve attığı adımlarla çevreci bir duruş gösteren otelleri tercih etmemiz, bu yönde adımlar atılmasını her zaman teşvik edecektir. Bu sayede de çevre duyarlılığı yönünde kazanılan bilinç artırılmış olacaktır. Çevre için önemli bir adım atan Manna Hotels, hem çevre duyarlılığını kanıtlıyor hem de çevre bilinci oluşturulması yönünde destek sağlıyor.

Manna Hotels’de konaklamanız sırasında çevre duyarlılığına karşı atılan bu adım ile siz de Tekirdağ, 7 Ağaç Ormanları’ndan bir fidan sahibi olabilirsiniz. Manna’nın sizin için doğaya karşı attığı bu güzel adım ile fidanınız sevgiyle büyür.

Bu makalede:

Yorum yapın