Merkezi Bir Otelde Kalmanın 6 Önemli Avantajı

Turistik bir geziye veya bir iş gezisine gittiğinizde ihtiyacınız olan ilk şey bir yerde konaklamaktır. Konakladığınız yeri seçerken göz önünde bulundurulan birçok etken vardır. İstanbul gibi büyük şehirlerde genel olarak merkezde bulunan, çoğu yere yakın ve ulaşımı kolay olan bir...

4716 0

Turistik bir geziye veya bir iş gezisine gittiğinizde ihtiyacınız olan ilk şey bir yerde konaklamaktır. Konakladığınız yeri seçerken göz önünde bulundurulan birçok etken vardır. İstanbul gibi büyük şehirlerde genel olarak merkezde bulunan, çoğu yere yakın ve ulaşımı kolay olan bir otel olması tercih edilir. Merkezi konumda olan bir otel tercih etmenizin birçok avantajı vardır.

Merkezi Konum

Merkezi Bir Otelde Kalmanın 6 Önemli Avantajı

 

İstanbul gibi büyük ve karmaşık olan şehirlerde otelinizin merkezde olması ve çoğu yere yakın olması en önemli etkenlerden biridir. Bir yere gitmek istediğinizde trafik sorunuyla karşılaşabilme ihtimaliniz yüksektir ve bunun için en iyi çözüm otelin gideceğiniz yere yakın olmasıdır. Bu sayede trafikten daha az etkilenmiş olursunuz ve zaman kazanarak gideceğiniz yere daha hızlı ulaşırsınız. Hatta merkezi konumda olan bir otelde kaldığınızda, ihtiyaçlarınızı karşılamak için çoğu zaman yürüyerek bile gidebileceğiniz yerler olacaktır.

Ulaşımın Kolay Olması

Merkezi Bir Otelde Kalmanın 6 Önemli Avantajı

Seyahat ettiğiniz bir şehirde bir şehirde her zaman ulaşım araçlarına ihtiyaç duyarsınız. İster turistik gezi amaçlı olsun, ister iş gezisi için gelmiş olun gideceğiniz yer için ulaşıma mutlaka ihtiyaç duyacaksınızdır. Bu yüzden otelinizin ulaşım araçlarına yakın olması en büyük avantajlardan biridir. Çevrenizdeki tarihi bir yere veya işiniz gereği bir iş merkezine gitmek istediğinizde çevrenizde birçok ulaşım aracı seçeneği olacaktır ve gitmek istediğiniz yere daha kolay gitme şansınız olacaktır.

Kongre Merkezleri veya Alışveriş Merkezlerine Yakınlığı

Merkezi Bir Otelde Kalmanın 6 Önemli Avantajı

Otelin, çoğu ihtiyacımızı karşılayabildiğimiz alışveriş merkezlerine ulaşımının kolay olması sizin için iyi bir seçenek olacaktır. Geziniz sırasında ihtiyaçlarınızı tek bir yere giderek karşılayabilirsiniz ve bu da size zaman kazandıracaktır. Kaldığınız otelin iş merkezlerine ve kongre merkezlerine yakın olması sebebiyle ulaşımınız daha kolay olacaktır. Kongre merkezlerine olan yakınlığı sayesinde toplantı, seminer ve fuar gibi etkinliklere katılmak istediğinizde kolayca ulaşabilirsiniz.

Yemek Seçenekleri

Merkezi Bir Otelde Kalmanın 6 Önemli Avantajı

Sabah kahvaltınızı veya akşam yemeğinizi otel dışında bir yerde yemeyi tercih ettiğinizde çevrenizde bunun için birçok seçenek olacaktır. Merkeze yakın olduğunuz için istediğiniz her türlü yemek seçeneğini yakınınızda bulabilirsiniz. İster dünya mutfağından bir restoran, ister Türk mutfağından seçenekler için çevrenizde gurme keşfi yapıp, istediğiniz Gastronomik deneyimi tadabilirsiniz. Taksim’de Asmalı Mescit’e, Ortaköy’de kumpir yemeye, Bebek’de Waffle yemeye veya Boğaz kıyısında balık yemeye kolayca gidebilirsiniz.

Gezilecek Yerlere Yakınlığı

Merkezi Bir Otelde Kalmanın 6 Önemli Avantajı

İstanbul’daki kafeler ve barlar bölgeleri son zamanlarda oldukça popüler olmaya başladı. İstanbul’da yaşayan insanlar bu meşhur cafe caddelerinde mesai sonrası vakitlerini geçirirler ve İstanbul’u ziyarete gelenler tarafından da bu bölgeler oldukça rağbet görmektedir. Merkezi konuma sahip olan bir oteli tercih ederseniz, siz de İstanbul’un kafe bölgelerini ziyarete gidip, lezzetli bir kahve içebilirsiniz. Daha sonra İstanbul’un tarihi ara sokaklarını keşfe çıkabilirsiniz. Beyoğlu, Karaköy, Cihangir, Beşiktaş, Çukurcuma, İstiklal ve Moda bunun için en iyi seçeneklerdir. Ayrıca, mükemmel bir Türk kahvaltısı yapmak için bu kafeler çok güzel bir seçenektir. Merkezi konuma sahip olan bir oteli tercih ederseniz, bu kafelere çok hızlı gidebilirsiniz.

Kafelere Yakın

Merkezi Bir Otelde Kalmanın 6 Önemli Avantajı

İstanbul’daki kafeler ve barlar bölgeleri son zamanlarda oldukça popüler olmaya başladı. İstanbul’da yaşayan insanlar bu meşhur cafe caddelerinde mesai sonrası vakitlerini geçirirler ve İstanbul’u ziyarete gelenler tarafından da bu bölgeler oldukça rağbet görmektedir. Merkezi konuma sahip olan bir oteli tercih ederseniz, siz de İstanbul’un kafe bölgelerini ziyarete gidip, lezzetli bir kahve içebilirsiniz. Daha sonra İstanbul’un tarihi ara sokaklarını keşfe çıkabilirsiniz. Beyoğlu, Karaköy, Üsküdar, Çukurcuma, İstiklal ve Moda bunun için en iyi seçeneklerdir. Ayrıca, mükemmel bir Türk kahvaltısı yapmak için bu kafeler çok güzel bir seçenektir. Merkezi konuma sahip olan bir oteli tercih ederseniz, bu kafelere çok hızlı gidebilirsiniz.

Bu makalede:

Yorum yapın