Nisan-Mayıs-Haziran Aylarında İstanbul’da Öne Çıkacak Etkinlikler

İstanbul kültürel güzelliklerinin yanı sıra, etkinlikleriyle de ön plana çıkan güzel bir kent. Bahar aylarıyla birlikte iyice neşeli bir hale dönüşen şehir, kültür sanat projeleriyle de İstanbul sankinlerini mutlu etmeye devam ediyor. Peki önümüzdeki aylarda maİstanbul’da öne çıkan etkinlikler neler? İstanbul’a...

1236 0

İstanbul kültürel güzelliklerinin yanı sıra, etkinlikleriyle de ön plana çıkan güzel bir kent. Bahar aylarıyla birlikte iyice neşeli bir hale dönüşen şehir, kültür sanat projeleriyle de İstanbul sankinlerini mutlu etmeye devam ediyor. Peki önümüzdeki aylarda maİstanbul’da öne çıkan etkinlikler neler? İstanbul’a gelen ziyaretçiler ya da İstanbullular hangi etkinliklere gitmeli?

Nisan-Mayıs-Haziran Ayları İstanbul Etkinlikleri

 

floralfest istanbul

Floralfest ’18

Bu hafta sonunu sanatla geçirmek isteyen herkesin mutlaka listesine alması gereken Floralfest, alışagelmiş festivallere farklı bir soluk getiriyor. Doğa ile yaratıcılığın, rengarenk çiçek renkleriyle de tasarımın buluştuğu harika bir festivali kaçırmak istemiyorsanız 4-5-6 Mayıs tarihlerinde KüçükÇiftlik Park’ta gerçekleşek baharın renkli festivalini kaçırmayın!

İKSV istanbul müzik festivali

46. İstanbul Müzik Festivali

23 Mayıstan 12 Hazirana kadar farklı isimlerle devam edecek olan İatanbul Müzik Festivali, İstanbul’lulara muhteşem bir klasik müzik şöleni yaşatacak. Her yıl haziran ayında, İstanbul Kültür Sanat Vakfı (İKSV) tarafından düzenlenen İstanbul Müzik Festivali, bir araya getirdiği dünyaca ünlü orkestra ve solistler, verdiği eser siparişleri, şehrin tarihi dokusuyla bütünleşen konserleri ve 45 yılı aşkın tarihiyle bölgenin en saygın ve köklü klasik müzik etkinliği olmaya devam ediyor. Harika bir müzik atmosferi için bu festivali kaçırmayın.

ara malikian istanbul konser

Ara Malikian – The Incredible World Tour of Violin

Ermeni asıllı İspanyol kemancı Ara Malikian, 2 Mayıs’ta Zorlu Performans Sanatları Merkezi’nde Türkiye’deki sevenleriyle buluşacak. İlk konserini 12 yaşında veren ünlü kemancı Malikian, bugün dünyanın en ünlü kemancılarından biri olarak kabul edilmektedir. Malikian’ın herkesi büyüleyecek bu konserini kaçırmak istemeyebilirsiniz.

Color Sky 5K

Dünyayı kasıp kavuran en çılgın, en eğlenceli ve en renkli 5 km koşusu 4. yılında İstanbul’da! 6 Mayıs’ta Caddebostan’da gerçekleştirilecek olan bu etkinlik, eğlenceyi seven herkese kucağını açıyor. Color Sky 5K Ankara Renkli Koşusu Bedensel Engellilerle Dayanışma Derneği işbirliğinde yapılıyor. Renkli Koşu ayrıca Tohum Otizm Vakfını da destekliyor.

Angel Olsen Konseri

ABD’li folk-rock, indie-rock müzisyeni Angel Olsen 3 Mayıs’ta Salon İKSV’de müzik severlerle buluşacak. Vokalist olarak kariyerine başlayan ve 2012 yılında çıkarttığı ilk albümü ile dikkatleri üzerine çeken olsen, 2014 yılında çıkarttığı şarkıları ile listelerin hepsinde ilk sırayı almayı başaran isimlerden. ‘Phases’ turnesi kapsamında şimdi tekrar İstanbul sahnelerinde.

turkcell platinum night flight

Turkcell Platinum Istanbul Night Flight

Turkcell Platinum Istanbul Night Flight konserler serisi 12 Mayıs’ta başlıyor. Ekim’e kadar sürecek olan bu organizasyon sanat severlere mükemmel günler yaşatacak. Turkcell Platinum Istanbul Night Flight konserler serisi Topkapı Sarayı’nın 1. avlusunda bulunan, Türkiye’nin ilk müzesi olarak bilinen ve ülkemizin en önemli tarihi yerlerinden olmakla birlikte hali hazırda anıt müzesi olarak formunu korumaya devam eden Aya İrini’de gerçekleşecek. Mayıs ayında sahneye Deniz Tuzcuoğlu, Tuncer Tunceli ve Akın Eldes çıkacak.

Holifest 2018 istnabul

Holifest İstanbul 2018

Renklerin festivali Holifest 12 Mayıs’ta İstanbullularla yeniden buluşacak. Geleneksel Hint Kültürünün en büyük bayramı olan ve dünyanın 50’den fazla ülkesinde her yıl coşkuyla kutlanan Holifest, Türkiye’de ilk defa orijinal konseptiyle 2016’da 4500, 2017’de ise 7500 kişinin katılımıyla İstanbul’da kutlanmıştır. Holifest İstanbul, bu sene tekrar İstanbullularla, İstanbul Milyon Kilyos Beach (Eski Babylon Beach)’de olacak.

Camel Konseri

Andrew Latimer liderliğindeki efsanevi İngiliz progressive rock grubu Camel, hafızalardan kolay kolay silinmeyecek bir gece için 22 ve 23 Mayıs’ta Zorlu PSM’de sahne alacak. Caz, blues, klasik müzik, Barok müzik ve elektronik müziği bir araya getirerek harmanlayan topluluk yıllar için kült seviyesine erişti ve kendine sadık bir hayran kitlesi yaratmayı başardı.

Scott Bradlee’s Postmodern Jukebox

Amerikalı müzisyen, piyanist ve aranjör Scott Bradlee, YouTube üzerinden hayranlarıyla buluşan Scott Bradlee’s Postmodern Jukebox’la beraber İstanbul’a konser vermeye geliyor. Bradlee 13 Mayıs’ta Zorlu PSM’de.

Chill@ÖzÜ

Özyeğin Üniversitesi Öğrenci Birliği tarafından ilk Kez düzenlenen Chill@ÖzÜ kapsamında Oscar And The Wolf, Edis, Manga, Fatma Turgut ve Mahmut Orhan, Epifoni organizasyonuyla 4 Mayıs’da sahnede olacak.

 

Isaac gracie istanbul konser

Isaac Gracie

İngiliz müzik sahnesinin en saf yeteneklerinden Isaac Gracie büyüleyici sahne performansıyla 31 Mayıs’ta Zorlu PSM Studio’da olacak. Alternatif müziklerden hoşlanan tüm İstanbulluların duygusal gitar şarkıları yazan Isaac Gracie’nin performansını görmesini tavsiye ediyoruz.

Migros Yaşam Festivali

İyi yaşamın sırları Migros Yaşam Festivali’nde öğrenilecek. 12 – 13 Mayıs’ta KüçükÇiftlik Park’ta gerçekleşecek Migros Yaşam Festivali; sağlık, spor, beslenme, güzellik, kişisel gelişim, müzik ve eğlenceye dair ne varsa, hayatı iyi yaşamak isteyenlerle buluşturuyor.

istanbul caz festivali

İstanbul Caz Festivali 2018

Bu yıl 25. yaşını kutlayan İstanbul Caz Festivali, 26 Haziran – 17 Temmuz arasında caz, funk, dünya müziği ve rock’ın en hayranlık uyandıran seslerini Cemil Topuzlu Açık Hava Sahnesi’nden Zorlu PSM’ye, Beykoz Kundura’dan Esma Sultan Yalısı’na, KüçükÇiftlik’ten Sakıp Sabancı Müzesi’ne şehrin dört bir yanındaki çok çeşitli mekânlarda müzikseverlerle buluşturuyor. 25. yıla özel olarak,  ‘25. Yılda Nesiller Boyu Türkiye Cazı’ açılış konserini  26 Haziran salı günü, Zorlu PSM Ana Tiyatro’da olacak.

Diana Damrau Nicolas Testé istanbul

Diana Damrau & Nicolas Testé

“Verdi’nin sesi” olarak da anılan dünyaca ünlü soprano Diana Damrau ve kocası bas bariton Nicolas Testé, Verdi’nin sevilen aryaları ve düetlerini seslendirmek üzere bu özel projede buluşuyorlar. Konser 7 Haziran’da Lütfi Kırdar Anadolu Auditorium’da. Ruhunuza hitap edecek bu etkinliği kaçırmayın.

Bu makalede:

Yorum yapın