Ocak-Şubat-Mart Aylarında İstanbul’da Öne Çıkacak Etkinlikler

Kış mevsiminin ortalarına doğru gelirken İstanbul’un enerjisi ve dinamiği hiç azalmıyor. Bir yandan kışın tüm ihtişamı şehri kaplamış ve bizler tadını çıkarmaya başlamışken, kışın can sıkıcı taraflarını da ortadan kaldıracak etkinlikler tüm İstanbulluları katılıma davet ediyor! 2018 yılının Ocak, Şubat...

3226 0

Kış mevsiminin ortalarına doğru gelirken İstanbul’un enerjisi ve dinamiği hiç azalmıyor. Bir yandan kışın tüm ihtişamı şehri kaplamış ve bizler tadını çıkarmaya başlamışken, kışın can sıkıcı taraflarını da ortadan kaldıracak etkinlikler tüm İstanbulluları katılıma davet ediyor!

2018 yılının Ocak, Şubat ve Mart aylarında İstanbul’da gerçekleşecek olan dikkat çekici kültür-sanat etkinliklerini derlediğimiz bu yazımıza göz atmadan etkinlik planınızı yapmayın!

Leonardo Da Vinci Expo: Dahi İstanbul’da 14 Aralık – 7 Nisan

leonardo da vinci expo

‘‘Dahi İstanbul’da’’ sloganı ile yola çıkan sergi, dünyanın en yaratıcı ve zeki insanlarından birisi olarak tanımlanan Leonardo Da Vinci’ye adanmış.

Da Vinci’nin 100 replika eserinin yanında, tablolarına, çizimlerine ve orijinal el yazmalarına kadar 200’e yakın eserinin sergileneceği sergi dünya turuna İstanbul’da başlıyor. 7 Nisan 2018’e kadar devam edecek olan sergi, UNIQ Müze’de Da Vinci’nin hayatına farklı bir gözle bakmak isteyenler için kapılarını açacak.

İstanbul Resitalleri (9 Ocak – 12 Haziran)

istanbul resitalleri

11. sezonunda sevenleri ile buluşmaya hazırlanan İstanbul Resitalleri, bugüne kadar görülen en dikkat çekici programı ile yeni yılı karşılayacak. Dünyanın dört bir yanından gelen müzisyenleri ağırlayan İstanbul Resitalleri, açılışını Vitaly Pisarenko’nun muhteşem melodileri ile yapacak. Dünyaca ünlü 12 sanatçının performanslarını sergileyeceği sezon 12 Haziran’da 2015 yılında “Yılın Genç Sanatçısı” ödülünü alan ünlü Alman piyanist Joseph Moog’un performansı ile kapanacak.

Sertab’ın Müzikali – 19 Ocak

sertabın müzikali

Sanat hayatının 25. Yılını kendine yakışacak sıra dışılığa sahip bir şekilde kutlayan Sertap Erener, Sertab’ın Müzikali ile oldukça dikkat çeken bir şova imza atıyor. Konser, gösteri, ve Sertap Erener’e dair her şeyin yer aldığı kompozisyonda sanatçının en sevilen şarkılarının hikayelerine tanıklık etmek isteyen sanatseverleri müzikal tadında oldukça farklı bir konser deneyimi bekliyor.

Animals Musical (14 ocak – 11 Mart)

animals musical

Fantastik dünyanın merak uyandıran kapıları bu sefer sizin için açılacak. Devasa hayvan kuklaları, polifonik koro ve dünya standartlarının zirvesinde müzikleri bir araya getiren ekip birbirinden ilginç koreografileri ile seyredenleri büyülüyor.

Etnik, modern ve geleneksel koreografileri ile izleyenlere harika bir seyir şöleni sunan grubun müzikalinde Afrika’nın hiç bilinmeyen bir yüzüne tanıklık ederken imkansız bir aşkın heyecanını hissedeceksiniz.

Ensemble Masques -21 Ocak

ensemble masques

Fransa’nın en popüler ve yetenekli barok gruplarından birisi olan Ensemble Masgues 21 Ocak Pazartesi günü İstanbul’da oda müziği severler ile buluşacak. Olivier Fortin, Neven Lesage, Simon – Louis Pierre, Paul – Jean monteior ve Andreas Linos’dan oluşan ekip deneyimleri, yaratıcılıkları ve muhteşem müzikleri ile sadece bir gece buluşacağı için, hayranlarının biraz acele etmesi gerekiyor.

Blue Man Group (13 Şubat – 4 Mart)

blue man group

35 milyondan fazla insan tarafından izlenen Blue Man gösterisi toplamda 20 ülkede sahnelendi. Kendi hayallerinin peşine düşen üç arkadaşın üniversite mezuniyetlerinin ardından başlattıkları proje teknoloji, sanat, müzik ve komediyi başarılı bir şekilde bir araya getiriyor.

Grammy adaylığı ile dikkatleri çeken grup bugüne kadar pek çok önemli yapımın müziklerine imza attı. Hayal gücünün sınırsızlığını en iyi şekilde yansıtan işlere imza atan grup 13 Şubat – 4 Mart tarihleri arasında Zorlu PSM Ana Tiyatro’da sahne alacak.

Anadolu Ateşi 15. Yıl Özel  10 Mart

anadolu ateşi

1999 yılında kurulan ve bugüne kadar 5000’e yakın gösteriye imza atan Anadolu Ateşi 15. Yıl özel şovu ile İstanbul’da sanat severler ile buluşacak. Bugüne kadar 40 milyonu aşkın kişi tarafından izlenen Anadolu Ateşi özel gösterinde en geniş kadrosu sahne alacak.

Oldukça ihtişamlı bir gösteri yapacak olan ekibin geniş kadrosun 3 kuşak dansçılar bir arada performanslarını sergileyecek. Bu çok özel şov 10 Mart tarihinde The Green Park Hotel’de gerçekleşecek.

St. Petersburg Bale Tiyatrosu Kuğu Gölü – Uyuyan Güzel (16 Mart – 18 Mart)

st petersburg kuğu gölü balesi

Dünyanın en ünlü bale topluluklarından birisi olan St. Petersburg Bale Tiyatrosu yine dünyaca ünlü bir eser olan Kuğu Gölü ve Uyuyan Güzel balelerini sahnelemek için İstanbul’a geliyor. Bu güne kadar Don Kişot, Fındıkkıran, Kuğu Gölü, La Bayadère, Paquita , Romeo ve Juliet, Uyuyan Güzel gibi pek çok ünlü eseri kendi sıra dışı tarzları ile yorumlayarak seyir şöleni sunan ekip 16-18 Mart tarihleri arasında Tim Show Center’da sahne alacak.

Cuma ve Cumartesi akşamı Kuğu Gölü, Pazar akşamı ise Uyuyan Güzel ile unutulmaz bir sahne performansı sergileyecek olan ekibin şovları TİM Show Center’da sahnelenecek.

Bu makalede:

Yorum yapın