Türkiye’nin İlk Sessiz Oda Sertifikasına Sahip Oteli: Manna Hotels!

Manna Boutique Hotels, Türkiye’nin ilk sessiz oda sertifikasını alan otel ünvanına sahip oldu! Odalarının ses geçirmediğini kanıtlayarak, uluslararası bir sertifika olan Quietroom sertifikasını alan ilk otel olmanın gururunu yaşayan Manna Hotels, misafirlerine sessiz ve huzurlu bir ortam sunabilmenin keyfini de...

1535 0

Manna Boutique Hotels, Türkiye’nin ilk sessiz oda sertifikasını alan otel ünvanına sahip oldu! Odalarının ses geçirmediğini kanıtlayarak, uluslararası bir sertifika olan Quietroom sertifikasını alan ilk otel olmanın gururunu yaşayan Manna Hotels, misafirlerine sessiz ve huzurlu bir ortam sunabilmenin keyfini de yaşıyor!

Manna Boutique Hotels, uluslararası bir sertifika olan QuietRoom® sertifikasını alarak, Türkiye’nin ilk sessiz oda sertifikasına sahip olan oteli!

Türkiye’nin İlk Sessiz Oda Sertifikası

Bulunduğu lokasyonu itibari ile avantajlı bir konumda bulunan Manna Hotels, İstanbul’un merkezinde yer alan ilk tasarım butik otel olma özelliğini taşıyor. Merkezi konumda yer alması sebebiyle İstanbul’un yoğun bölgelerinden birinde bulunuyor. Quiet Hotel Room felsefesi, yoğun ve büyük şehirlerde bulunan otellerin misafirlerine sessiz odalar sunabilmesinden yola çıkıyor. Manna Boutique Hotels de, Quietroom’un bu felsefesinden yola çıkarak odalarının misafirleri için özel ve sessiz olmasını sağlıyor.

Manna hotels sessiz oda

QuietRoom Nedir?

Son yıllarda sessiz otel odalarına talebin artması sebebiyle, Knowledge Centre Sound Insulation (KGI), QuietRoom Design Konseptini yani otellerde sessiz oda konseptini geliştirdi. QuietRoom Sertifikası, otel odalarının sessiz olmasını amaçlayan ve otel odalarının ses geçirmediğini kanıtlaması durumunda otellere verilen bir sertifikadır. Otellerin bu sertifikayı alabilmeleri için Quiet Hotel Room standartları koşullarını sağlıyor olmaları gerekmektedir. Odaların ses geçirip geçirmediğini kanıtlamaları ve bazı ses testlerinden geçmiş olmaları gerekiyor. Bu testler altında otel odalarında ses düzeyine dair bazı ölçümler yapılır. Bu ölçümlerde odaların hem dışarıdan ses almaları, hem de odalar arası ses geçirmesine yönelik içerden testler yapılır. Odaların içerden yapılan testlerinde diğer odalardan, havalandırma, mutfak gibi bölümlerden gelen seslerin ölçümleri yapılır. Bu testlerin sonucunda QuietRoom standartlarını ve kriterlerini sağlayan otellere QuietRoom Sertifikası verilir. Bu oteller, dünya çapında sessiz odalara sahip olan oteller listesine girmiş bulunur.

manna hotel oda

Manna Hotels QuietRoom Sertifikası

Manna Hotels odalarında da her bir cephede, hem dışarıdan hem de içeriden ses ölçümleri yaptırılmıştır. Yapılan bu ölçümler sonucunda Manna Hotels odaları QuietRoom standartlarını sağlamıştır. Test sonuçlarında 30 desibelin altında çıkan sonuçlar ile Manna Hotels odaları, bireysel konfor düzeyini sağlamıştır ve Quiet Hotel Room koşullarını sağlayarak, Türkiye’de sessiz oda sertifikasını alan ilk otel olmuştur.

QuietRoom sertifikasını taşıyan oteller, gürültü kirliliğine karşı iyi yalıtılmış bir odada keyifle vakit geçireceğinizi garanti eder. Konaklamanız sırasında Manna Boutique Hotels’de sunulan kişiye özel hizmetin tadını çıkartırken, sessizliğini sertifikası ile kanıtlamış odalarımızda vakit geçirmenin ve deliksiz uykuların keyfini sürebilirsiniz. Manna Hotels şehrin merkezine uzak kalmadan, huzurlu bir otel keyfi yaşamayı misafirlerine sunuyor. İstanbul’a yaptığınız iş seyahatlerinizde ve gezi planlarınızda şehir merkezine yakın olan fakat odanızda geçirdiğiniz vakitlerde de gürültüden uzak saatler geçirebileceğiniz bir otel arıyorsanız, sizi Manna Boutique Hotels’e bekleriz.

Manna hotels sessiz oda sertifikası

Bu makalede:

Yorum yapın