İstanbul’un En Yenilikçi Alışveriş Merkezi: Zorlu Center

Zorlu Center yapılmadan önce İstanbul’da ne yapıyorduk diye düşünenlerden misiniz? Evet bizler de aynı şeyleri düşünüyor ve Zorlu Center’ın İstanbul’un yapısını tamamen olumlu anlamda değiştirdiği konusundaki her söze hak veriyoruz. İstanbul’da en yenilikçi alışveriş merkezi diyebileceğimiz Zorlu Center, birçok farklılığı...

816 0

Zorlu Center yapılmadan önce İstanbul’da ne yapıyorduk diye düşünenlerden misiniz? Evet bizler de aynı şeyleri düşünüyor ve Zorlu Center’ın İstanbul’un yapısını tamamen olumlu anlamda değiştirdiği konusundaki her söze hak veriyoruz. İstanbul’da en yenilikçi alışveriş merkezi diyebileceğimiz Zorlu Center, birçok farklılığı ve güzelliği içerisinde barındırıyor. İstanbul’un kalbinde eşsiz bir yaşam alanı yaratan Zorlu Center, günümüzde adeta “kentin buluşma noktası” haline geldi.

73 bin metrekarelik bir alanda kurulan Zorlu Center içerisinde 205 mağaza, 10 bin metrekarelik ana meydanı ve 12 bin metrekarelik parkıyla herkese birçok seçenek sunuyor. Zorlu Alışveriş Merkezi birçok yabancı marka, restoran ve mağazanın Türkiye’ye gelmesine de ön ayak olan AVM’lerden birisi. Bu zamana kadar yaptığı çalışmalar sayesinde herkesi memnun eden Zorlu Center, her geçen gün farklılaşmaya ve yenilenmeye de devam ediyor.

Zorlu Center Marka ve Mağazaları

Zorlu Center içerisinde birçok yerli ve yabancı markaları barındırıyor. Türkiye’nin en çok tercih edilen ve kaliteli ürünleri müşterilerine sunan Beymen, 9 bin 600 metrekareye yayılmış konsept mağazasıyla Zorlu Center’da yer alıyor. Aynı zamanda New York’ta bulunan ve ikonik bir hale gelen küp mağaza konseptiyle dünyaca ünlü marka Apple da Türkiye’deki ilk mağazasını yine Zorlu Alışveriş Merkezi’mde açtı. Zorlu Center’da ayrıca Brooks Brothers, Cos, Lanvin, Pomellato, Stella McCartney, Superdry ve Tory Burch Türkiye’de ilk defa kendi mağazalarını açan birçok marka da yer alıyor. Dolce & Gabbana, Valentino, Saint Laurent, Tiffany & Co, Fendi, Dior, Louis Vuitton, Prada, Burberry, Roberto Cavalli, Michael Kors, Moncler, MontBlanc, Vakko, Sevan Bıçakçı, Sponza, Urart gibi moda öncüleri de tüketicileri ile Zorlu Center AVM’de buluşuyor.

3 bin metrekarelik bir alanda bulunan ve bu büyüklüğü ile Türkiye’deki en büyük mağazasını Zorlu Center’da açan dünya devi H&M’in yanı sıra AVM’de Beymen Club, GAP, Pinko, Tommy Hilfiger, Gant, Network, İpekyol, Abdullah Kığılı, Mango, Yargıcı ve Lacoste gibi yaptıkları her tasarımla moda dünyasını temelden değiştiren markalar da Zorlu’da yer alıyor.

zorlu center avm

Yemek ve Eğlence

Zorlu Center ayrıca gurme kişilere de birçok tat sunuyor. Farklı konseptleriyle dünyada da bilinen birçok restoran Zorlu Center’da da dükkan açarak Türk gurmelerle buluşuyor. Türkiye’ye ilk defa gelen Eataly, Tom’s Kitchen ve Morini gibi restoranların yanı sıra yerli restoranların farklı konseptleri de İstanbulluların beğenisine Zorlu Center aracılığı ile sunuluyor. Zorlu Alışveriş Merkezi, sinema tutkunlarına için Cinemaximum’un bin 212 kişilik koltuk kapasiteli 8 salonunu da eğlence için müşterilerine sunuyor.

Zorlu Center Hizmetleri

Zorlu Center ayrıca diğer AVM’lerde rastlanmayan uygulamaları ve hizmetleri de yenilikçi bir anlayış ile ziyaretçilerine sunmaktadır. Bu hizmetleri ise şu şekilde listelememiz mümkün olacaktır:

Concierge: Zorlu Alışveriş Merkezi Meydan Katı’nda yer alan concierge masasından saat 10:00 ile 22:00 arasında vestiyer, uçak bilet rezervasyonu, transfer, araç kiralama gibi geniş bir yelpazede sunulan ayrıcalıklı hizmetlerden ücretsiz olarak faydalanmak mümkün. Öte yandan bu danışma merkezinde bebekli ziyaretçiler için bebek puseti ve engelli misafirler için tekerlekli sandalye hizmeti de sunulmaktadır.

Çocuklu Ailelere Özel Hizmet: Zorlu Center’da bebekli misafirler için birçok danışma alanında bebek pusetleri bulunmaktadır. Misafirler arabalarını bu noktadan ücretsiz olarak temin edebilir. Ayrıca, AVM’de toplamda 6 adet bebek bakım odası ve aile tuvaleti bulunmaktadır.

Tekerlekli Sandalye: Zorlu Center’da yer alan 3 danışma masasında tekerlekli sandalyeler bulunmaktadır. Engelli ziyaretçiler katlar arasında asansörler ile rahatlıkla diledikleri noktaya ulaşabilir.

Power Bank: Zorlu Center’da danışma masalarından saat 10:00 – 22:00 arasında görevli ekiplerden, kimlik karşılığı power bank hizmeti alınabilmektedir. Zorlu Center’a giderken şarjım bitecek mi endişesi yaşamaya gerek kalmaz.

Patenli Personeller: Başka bir AVM’de göremeyeceğiniz bir diğer yenilik ise patenli personellerdir. Zorlu Center’ın patenli personelleri, Need Any Help?/ Yardımcı Olmamı İster Misiniz? sloganıyla tüm misafirlere yönlendirme desteği vermektedir.

Ücretsiz İnternet Hizmeti:  Zorlu World ücretsiz internet imkanı 3 saat veya 500 megabayt olarak misafirler tarafından rahatlıkla kullanılabilmektedir.

zorlu center psm

ZORLU PSM

Zorlu Center’ın İstanbulluları sevindiren en önemli yeniliği ise hiç şüphesiz Zorlu PSM’dir. Zorlu Performans Sanatları Merkezi (Zorlu PSM), faaliyetlerine başladığı 2013 yılından bu yana dünyaca ünlü prodüksiyonları, müzik festivallerini, Broadway müzikalleri ile opera, tiyatro, klasik müzik, caz, dans ve elektronik müzik gibi çeşitli alanlarda birçok sanatçı, grup ve DJ’yi konuk etmiş ve etmeye de devam etmektedir. Zorlu PSM’de 9 adet salon bulunmaktadır. Çok yakın bir süre içerisinde ise 110 kişilik kapasitesi ve özel atmosferiyle caz severlerle buluşmaya hazırlanan, yepyeni bir caz kulübü Velvet da kapılarını İstanbullulara açacaktır.

Yenilikçi yönüyle herkesi kendisine hayran bıraktıran Zorlu Center, İstanbul’un tam kalbinde bulunmakta ve ulaşım kolaylığıyla da öne çıkmaktadır. Ulus, Levent, Levazım, Barbaros ve Zincirlikuyu yönlerinden gelen tüm ziyaretçiler Zorlu Alışveriş Merkezi’ne rahatlıkla ulaşabilmektedir. Zorlu Alışveriş Merkezi haftanın 7 günü 10:00 – 22:00 saatleri arasında hizmet vermektedir.

İstanbul’a yaptığınız seyahatte, Manna Hotels’de rahat ve konforlu bir konaklama deneyimi yaşarken, Zorlu Center’ın eğlenceli ve dinamik dünyasında vakit geçirme imkanı da bulabilirsiniz. Manna Hotels, Zorlu Center, Zorlu PSM gibi eğlence ve kültür merkezlerine yakın bir konumda bulunması ile avantaj sağlamaktadır.

Bu makalede:

Yorum yapın