Yoğun Bir İstanbul Günü Sonrası Sizi Rahatlatacak 8 Güzel Öneri

Yoğun bir İstanbul gününde, sabah işe gelebilmek için ya tıklım tıklım bir toplu taşıma aracında iki saat harcadınız ya da milim milim ilerleyen trafikte direksiyon salladınız. Nihayet iş yerinize vardınız. Yapacak bir sürü işiniz, cevaplamanız gereken bir sürü elektronik postanız,...

1780 0

Yoğun bir İstanbul gününde, sabah işe gelebilmek için ya tıklım tıklım bir toplu taşıma aracında iki saat harcadınız ya da milim milim ilerleyen trafikte direksiyon salladınız. Nihayet iş yerinize vardınız. Yapacak bir sürü işiniz, cevaplamanız gereken bir sürü elektronik postanız, aramak zorunda olduğunuz pek çok müşteriniz var. Belki güzel bir öğle yemeği yeme ve akşam mesai bitimine doğru bir keyif kahvesi içebilme şansına sahipsiniz.

Derken bütün işlerinizi kolaylayıp bitirdiğinizi ve mesainin bitimine sadece dakikaların kaldığını fark ettiniz. O korkunç iş çıkışı trafiğine tekrar giresiniz gelmedi. Peki, ne yapmalı? Yoğun geçen günün ardından İstanbul’da ne yapmalı? Bugünkü listemizde iş çıkışı yapabileceğiniz 8 güzel öneriye yer verdik. Keyifli okumalar.

Günün yorgunluğunu atmak için sahilde biraz oturmaya ne dersin?

İstanbul’un karmaşasının yanında çok güzel kafa dinleyebileceğiniz sahilleri de mevcut. Ortaköy’den Sarıyer’e kadar uzanan kıyı şeridi bunun için biçilmiş kaftan. Tabii Avrupa Yakasındaysanız. Anadolu yakasındaysanız da Moda sahil şeridi ya da Caddebostan sahil şeridine uğrayabilirsiniz. “Bu güzel havalarda kapalı ortamlara hiç gelemem” diyorsanız, sahil kenarında oturup deniz suyunun ahengi içerisinde kaybolabilirsiniz.

Evden kaçış oyunları yorgun zihninize ilaç gibi gelecek.

Evden kaçış oyunları son zamanların en gözde aktivitelerinden bir tanesi. Genelde bir saat kadar süren bu aktivitede size verilen ipuçları ile bulmacaları çözmeye ve çıkışı bulmaya çalışıyorsunuz. Mesai arkadaşlarınızla birlikte hem keyifli vakit geçirebilir hem de zihninizi çalıştırabilirsiniz. Avrupa yakasında Beyoğlu, Anadolu yakasında ise Kadıköy bölgelerinde bu tür macera evlerinden bolca var. İnternet üzerinden rezervasyon yapabilme seçeneğiniz de mevcut. 

Masa oyunlarında iddialı olduğunuzu duyar gibiyiz.

Scrabble, Monopoly, Okey, Tabu gibi masa oyunları da yoğun bir günün ardından kafa dağıtmak için birebir. Özellikle de kalabalık bir ekipseniz, Ortaköy, Beşiktaş, Yeşilköy, Kadıköy gibi semtlere uğrayabilir ve mesai arkadaşlarınızla birlikte keyifli vakit geçirebilirsiniz. Bu aktivitelerle geçireceğiniz bir iki saat sonrasında gün içinde yaşadığınız tüm olumsuzlukları unuttuğunuzu fark edeceksiniz.

Tiyatro cenneti: İstanbul

Ülkemizde tüm güzel sanatların, özellikle de tiyatronun en çok rağbet gördüğü ve en çok seyircisi olduğu kent kesinlikle İstanbul’dur. İstanbul il sınırları içerisinde çok sayıda Devlet Tiyatrosu, Şehir Tiyatrosu ve Özel Tiyatro mevcut. Tiyatronun sizi günün stresinden yorgunluğundan uzaklaştırıp rahatlatacağı konusunda garanti verebiliriz. Sahnede sergilenen oyunla birlikte nerede olduğunuzu unutun ve zihninizin sanatın büyüsüne kapılmasına izin verin.

Sinemasız hayat hiç olur mu?

Bir klasiktir belki ama iş çıkışı sinemasının tadı da başka hiçbir aktivitede yoktur. Sinema salonu konforunu da evde pek yakalayamadığını düşünenlerdenseniz, İstanbul yine bunun için çok doğru bir kent. Hele de mevsimlerden kış gelmişse ve havalar soğuksa, en sevdiğiniz arkadaşlarınızı, eşinizi ya da ailenizi alıp sinemaya götürebilir ve birlikte çok güzel bir akşam geçirebilirsiniz. Vizyonda mutlaka her zevke uygun bir film vardır. Seçmesi sizden.

Hep aynı yemekleri yemekten sıkılmadınız mı? Cesur olun ve yeni tatlar deneyin.

Taksim’de ıslak hamburger, Ortaköy’de kumpir, Karaköy’de balık, Aksaray’da kebap yemeden “İstanbul’da yaşıyorum” demeyin sakın. Mesai saatleri içerisinde zaten hep aynı şeyleri yiyorsunuz. Bir akşam da kendinizi ödüllendirin ve midenizin bayram etmesine izin verin. İş çıkışında daha önce hiç gitmediğiniz bir restorana uğrayın ve menüdeki en değişik yemeği söyleyin. Cesur olun!

Hadi bu akşam bowling oynayalım!

Her iş yerinde bu teklifi yapan birileri mutlaka vardır. Sizin de çok iddialı bir bowling oyuncusu olduğunuzu biliyoruz. Kendinizi kanıtlamanız için işte size fırsat. İşlerinizi hemen toparlayın, iş arkadaşlarınızı alın ve doğruca bir bowling salonuna gidin. Ekip arkadaşlarınızla hem keyifli bir akşam geçirebilir hem de kaybedenin hepinize birer içecek ısmarlamasını isteyebilirsiniz.

Yemek ya da pasta yapım kurslarından birine yazılın.

Dilerseniz tek başınıza dilerseniz arkadaşlarınızla birlikte bir yemek kursuna ya da pasta yapım kursuna gidebilirsiniz. Televizyonda gördüğünüz o şaşalı yemeklerden ya da pastalardan yapmanın aslında hiç de zor olmadığını gözlerinizle göreceksiniz. Kursun sonunda da usta aşçılara taş çıkaracağınızdan eminiz. Ayrıca, yemek yapmanın strese karşı oldukça etkili bir terapi olduğu söyleniyor. Mutlaka denemelisiniz.

Bu makalede:

Yorum yapın